Skip to Content

Довідка щодо конкурсу "Кращий державний службовець" 2012 року

Цьогорічний конкурс за звання кращого державного службовця, що стартував у лютому, проводиться у контексті виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» щодо вивчення положень нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства.

Конкурс проводиться на засадах прозорості та демократичності, покликаний виявити професійних та талановитих державних службовців в номінації «кращий керівник» і «кращий спеціаліст».

І тур, що проводився протягом березня-квітня та добігає свого  завершення.

У всіх центральних та місцевих  органах визначено відповідальних осіб з організації та проведення конкурсу.

Відповідно до календарного плану проведення Конкурсу в місцевих органах виконавчої влади у 2012 році створено 781 оргкомітет з проведення 
І туру, з них: 255 – в апаратах та структурних підрозділах Ради міністрів АР Крим, Верховної ради АР Крим, обласних та Київської і Севастопольської міських державних адміністраціях; 526 – у районних державних адміністраціях.

Загальна кількість оргкомітетів з проведення І туру Конкурсу в апаратах та структурних підрозділах міністерств, центральних органів виконавчої влади складає - 217.

Загальна кількість учасників І туру Конкурсу в місцевих органах виконавчої влади склала 6602 особи.

Учасники І туру Всеукраїнського конкурсу в обласних державних адміністраціях розподілилися таким чином:

-          в обласних державних адміністраціях: в номінації «Кращий керівник» - 289 осіб, «Кращий спеціаліст» - 749 осіб,

-          в районних державних адміністраціях: в номінації «Кращий керівник» - 2166 осіб, а «Кращий спеціаліст» - 3398 осіб.

В апаратах та структурних підрозділах міністерств, центральних органів виконавчої влади, інших державних органів участь у першому турі Конкурсу взяли 2595 осіб.

Відбір у конкурсі у 2012 році  - якісний, а не кількісний, чим суттєво відрізняється від попередніх років.

Завдання до І туру конкурсу «Кращий державний службовець» включали питання стосовно знання нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства, ситуаційні завдання щодо прийняття ефективних рішень в державному управлінні, нові комп’ютерні технології.

На даному етапі Школою вищого корпусу державної служби розпочинається формування бази даних учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

З метою розвитку персоналу на державній службі та просування по кар’єрній сходинці здійснюється опрацювання пропозицій територіальних органів Головдержслужби стосовно внесення змін та створення нових нормативно-правових актів з реалізації ідеї конкурсу «Кращий державний службовець».

Проведення ІІ туру Конкурсу заплановано на кінець червня поточного року:

- серед центральних органів виконавчої влади відбудеться на базі Нацдержслужби України, м. Київ;

- серед обласних державних адміністрацій на базі обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

На етапі проведення ІІ туру конкурсу «Кращий державний службовець» основна увага зосереджуватиметься на проведенні ефективного навчання та виконанні тестових завдань ІІ туру, що розміщенні на веб-сайті Нацдержслужбі в банері «Кращий державний службовець», в розділі «Завдання учасникам 2012».

Завдання включають:

-          запитання для співбесіди з питань державного управління;

-          практичні завдання та тести з питань службової етики та етикету;

-          теми публічних виступів з актуальних питань суспільно-політичного розвитку країни та реформування державного управління.

Під час проведення ІІ туру конкурсу особлива увага зосереджена  на виявлення державних службовців з високим професійним рівнем вирішення складних завдань у сфері державного управління.

Керівництву центральних та місцевих органів рекомендовано підтримати ініціативи кращих державних службовців шляхом просування по кар’єрній сходинці (постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року        № 1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»).

Організатори центральних та місцевих органів влади щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» продемонстрували високий професіоналізм у підготовці та проведенні І туру зазначеного конкурсу.

ІІІ тур Конкурсу та його фінальну частину заплановано провести наприкінці вересня 2012 року.

 

 

 

ДОВІДКОВО

 

Щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець», започаткований у 2008 році з метою зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців.

 

Конкурс покликаний сприяти розвитку кадрового потенціалу державної служби, розбудові безперервної системи підвищення кваліфікації посадовців шляхом самоосвіти. Конкурс проводиться у три етапи: І етап на місцевому рівні протягом березня-квітня, ІІ етап на регіональному рівні протягом травня-червня та ІІІ етап на державному рівні протягом вересня-жовтня.

 

Конкурс проходить у 2-х номінаціях: «Кращий керівник» і «Кращий спеціаліст». Організаційне забезпечення конкурсу здійснюють Національне агентство України з питань державної служби та Школа вищого корпусу державної служби.

 

Матеріали щодо особливостей проведення Конкурсу у 2012 році розміщені на офіційному веб-порталі Нацдержслужби(www.nads.gov.ua): банер «Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» – розділ «Правова, методична база організації та проведення Конкурсу «Кращий державний службовець».Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.