Skip to Content

Дудко Т. О. Тези до публічного виступу на тему: «Національно-патріотичне виховання молоді»

Тези до публічного виступу на тему:

«Національно-патріотичне виховання молоді»

 

учасника ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу«Кращий державний службовець» – 
Дудко Таміли Олександрівни - головного спеціаліста відділу розвитку не олімпійських видів спорту Департаменту фізичного виховання та не олімпійських видів спорту Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту

12.06.2009 р.

Останнім часом все більше фахівців, діяльність яких пов'язана з  роботою в молодіжному середовищі звертають увагу на необхідність розв'язання проблем, пов'язаних з недосконалістю сучасної системи виховання. Сама логіка суспільного розвитку висуває цю проблему до числа пріоритетних.

Це обумовлено тим, що без вирішення питання створення ефективної системи національно-патріотичного виховання, неможливий подальший  суспільний розвиток держави та особистості в політичній, економічній, соціальній, духовній та інших областях.

Саме тому невід’ємною і провідною складовою у сучасній системі національно-патріотичного виховання стає фізична культура і спорт. Адже завдяки спортивним перемогам українських атлетів відбувається зміцнення міжнародного престижу України, завдяки бажанню бути схожим на своїх кумирів – олімпійських та світових чемпіонів – з ранніх років формуються лідерські якості, прищеплюється патріотизм, повага та любов до Батьківщини.

За роки незалежності в Україні набули поширення та розвиваються українські традиційні види спорту: козацький двобій, Спас, рукопаш, боротьба Кураш, які спираються на самовдосконаленні людини, засновані на фізичному, морально-етичному та духовному вихованні, пов’язані з відродженням давніх традицій, що сприяють патріотичному вихованню, залученню дітей та юнацтва до здорового способу життя, відволікають їх від шкідливих звичок, виховують в дусі добропорядності.

Народ без традицій не живе, а животіє. Коли втрачає свої, йому вбивають у голову чужі, бо не може жити ніяка людська спільнота без певних правил і приказів. Традиції - це панцир, який хоронить збірноту від ворожих ударів, немов тіло вояка, не дає йому охляти.

Прив'язання до мови, віри, звичаїв, до ідеалів предків, їх моральних, релігійних, політичних, економічних і соціальних догм, вистражданих і викутих в огні змагань і переказаних прадідами внукам, - це прив'язання є фундаментом нації. (Д.Донцов, "Хрестом і мечем").

Розвитком і популяризацією національних видів спорту займаються всеукраїнські громадські об’єднання. Український рукопаш «Спас» безпосередньо розвиває Всеукраїнська федерація «Спас», яка була заснована у 2005 році.

 Головною метою федерації є сприяння  патріотичному вихованню дітей та молоді, сприяння розвитку української культури та збереження українських національних традицій, поширення і пропаганда козацького бойового Звичаю Спас.

За ініціативи Всеукраїнської федерації «Спас» щороку проводиться низка змагань та фестивалів: «Спас на Хортиці», «Дніпровські пороги», «Волинська Січ», «Гуляйполе»,  турніри, чемпіонати України, міжнародні турніри: Кубок А. Єрмака, «Герць на порогах», турнір з боротьби «Навхрест», міжнародний фольклорний фестиваль «Сила України», у рамках програми дитячого мистецтва „Зоряний шлях” проводяться дитячі турніри, екологічні акції, конкурси показових виступів.

У 2008 році на Чемпіонаті світу з бойових мистецтв   (м. Ялта) спортсмени ВГО «Спас» вибороли 2 перших та 1 третє місце.

На сьогодні створена дитячо-юнацька спортивна школа бойового мистецтва «Спас», як навчальний курс в рамках дисципліни «Фізичне виховання» викладається у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія», в Запорізькому національному університеті на факультеті фізичного виховання відкрито спеціалізацію «український рукопаш «Спас».

Набуває популярності традиційні види спорту і в сусідніх країнах: цього року підписано протокол-намір про створення Міжнародної федерації «Спас» представниками України, Молдови, Польщі, Німеччини, Данії.

Отже, на сьогодні відбулися позитивні зміни у системі національно-патріотичного виховання молоді: зберігаються гуманістичні цінності, пропагується здоровий спосіб життя, набуває подальшого розвитку спорт та фізична культура.

Однак лише тоді, коли любов та  повага до України стане невід’ємною частиною  життєвої філософії кожного з нас, коли кожен з нас відчує дух національної спадщини, ми станемо Нацією!!!Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.