Skip to Content

23.10.11 Цитата дня

Поки ти зелений - ростеш. Коли ти дозрів, починаєш псуватися.

Рей Крок

0
Ваш голос: Ні

Коментарі

Аватар користувача Кукуюк Людмила

Франшиза (фр. franchise -

Франшиза (фр. franchise - пільга).

Франчайзинг - право на створення комерційної фірми, продаж товарів і надання послуг у порядку комерційної концесії тобто означає Ліцензійну угоду, що припускає використання товарного знака та технологій зі взаємними зобов'язаннями і пільгами між сторонами ( надавачем та отримувачем), що надається за плату і оформлене відповідно до закону про товарні знаки

Аватар користувача Кукуюк Людмила

Реймонд Альберт "Рей" Крок

Реймонд Альберт "Рей" Крок (англ. Raymond Albert "Ray" Kroc) (5 жовтня 1902 (19021005) - 14 січня 1984) - американський підприємець, ресторатор, власник корпорації McDonald's. Включений журналом «Тайм» в число «100 найбільш важливих людей століття». Заробив статок, який оцінювався на момент смерті в $ 500 млн.

До 52 років Рей Крок працював комівояжером (продавав паперові стаканчики й міксери підприємствам громадського харчування), піаністом у джазовому ансамблі, агентом з продажу нерухомості і т. д.

У 1952 році познайомився з братами Макдональдами, які мали невеликий ресторан в Сан-Бернардіно, Каліфорнія. Ресторан був влаштований таким чином, щоб максимально швидко обслуговувати відвідувачів. Рей Крок загорівся ідеєю розвивати даний напрямок, щоб збільшити поставки своїх міксерів в ці заклади і купив у братів Макдональдом право на відкриття ресторанів з аналогічною назвою і змістом на території США.

У 1955 році Рей Крок відкриває ресторан McDonald's в містечку Дес-Плейнз, штат Іллінойс (нині там розташовується музей корпорації) і починає активно продавати франшизи на відкриття ресторанів по всій країні. У 1961 році Рей Крок викуповує всі права на McDonald's.

За допомогою команди однодумців Рей Крок контролював і допомагав забезпечувати у всіх франчайзингових ресторанах мережі стандарти McDonald's. Завдяки політиці, розробленої Реєм Кроком, бренд McDonald's став широко відомий і набув популярності як у відвідувачів, так і у потенційних покупців франшизи, для яких була продумана спеціальна система навчання («Інститут гамбургерологіі»).

У 1974 році Рей Крок придбав бейсбольну команду San Diego Padres. За сприяння Рея Крока створено кілька благодійних фондів.

Рей Крок помер в 1984 році в Сан-Дієго (Каліфорнія).Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.