Skip to Content

26.10.11 Цитата дня

Шеф - це людина, що приймає відповідальність на себе. Він говорить: "Я програв", а не говорить: "Мої люди програли".

Антуан де Сент-Екзюпері

0
Ваш голос: Ні

Коментарі

Аватар користувача Кукуюк Людмила

Антуа́н де Сент-Екзюпері́

Антуа́н де Сент-Екзюпері́ (фр. Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry; серед друзів відомий як Сент-Екс, *29 червня 1900, Ліон — †31 липня 1944, Тірренське море) — французький письменник і авіатор, граф.

Народився у старовинній прованській аристократичній родині. Батько помер, коли Антуану було 4 роки, і вихованням 5 дітей займалася мати, графиня Марі де Сент–Екзюпері.

Антуан закінчив школу єзуїтів у Монтре. Його рідні готували йому блискуче майбутнє, але доля хлопчика визначилася, коли в місті Амберьє 12-річного Антуана взяв із собою в демонстраційний політ льотчик Габріель Сальєз. В ті роки, на світанку ери повітроплавання, професія авіатора була рідкісною та романтичною. Вона цілком відповідала характеру й устремлінням юнака, закоханого в небо.

1921 року йому пощастило здійснити свою мрію і стати спочатку військовим льотчиком, а потім льотчиком поштових авіаліній. Не дивно, що перше оповідання Сент-Екзюпері, що вийшло друком в 1926 р., називалося просто – «Льотчик», а перший роман, що вийшов 1929 р., – «Південний поштовий».

Напередодні нового, 1936 року, Сент-Екзюпері на власному літаку відрядився в переліт Париж-Сайгон, щоб побити рекорд швидкості на цьому маршруті і отримати призначену премію, – але зазнав аварії у Лівійській пустелі. Цей випадок став основою не тільки його найвідомішого роману «Планета людей», але и казки «Маленький принц», – вершини творчості Сент-Екзюпері.

У Нью-Йорку 1943 року було видано казку «Маленький принц». Сент-Екзюпері власноруч ілюстрував його прекрасними акварелями. Це єдине видання цього твору, яке побачило світ за життя автора. В липні 1944 року Сент-Екзюпері відрядився в останній політ…
.Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.