Skip to Content

Дейниченко: продовжити оновлення актів з контролю

 

 

Прем»єр-міністру України

Азарову

Миколі Яновичу

01008, м. Київ, вул. Грушевського,12/2,

Кабінет Міністрів України.  256-79-71

 

23.02.2013 р.

 

 

 

 

ПРОПОЗИЦІЯ щодо покладення відповідальності за контроль виконавської дисципліни на перших керівників державних органів та установ

 

         

 Шановний Миколо Яновичу!

 

Президент України В.Янукович 17 січня 2013 р. під час засідання Комітету з економічних реформ критично оцінив реалізацію Національного плану реформ у 2012 році.

Він сказав: «Я не можу зрозуміти, як можна виконувати план реформ модернізації, які спрямовані на покращення галузі, економіки, життя людей, на 35-25%?  Це саботаж. Це просто люди втратили взагалі відповідальність. От у цьому проблема».

Цей висновок, на мій погляд, стосується не лише стану виконання Плану реформ, а всіх державних та регіональних програм в Україні, законів, Указів Президента України,  постанов Уряду, доручень вищих посадових осіб..

Дійсно, сучасний етап суспільного та економічного розвитку України потребує чіткої керованості процесами трансформування національної економіки та українського суспільства.

В чому ж першопричина слабкості керованості?

Думаю, шановний Миколо Яновичу, Ви погодитеся з тим, що  причиною втрати відповідальності є те, що контроль виконання постановою Уряду  покладено не на перших осіб, а  на їх заступників.

Адже в п.188 Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої Постановою КМУ від 30 листопада 2011 р. N 1242,  сказано таке:

«Організацію контролю за виконанням  завдань, визначених у актах органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та дорученнях вищих посадових осіб здійснює перший заступник або заступник керівника установи відповідно до розподілу функціональних обов'язків».

Ця норма вносить дисонанс, протиріччя в саму сутність ієрархії влади.

Логіка полягає в тому, що керівник державного органу призначається вищим керівником, він підзвітний вищому керівнику 
і зобов»язангий виконувати вказівки вищого керівника.
Тому він же повинен нести персональну відповідальність за невиконання таких вказівок.
А Типова інструкція вводить порядок, коли за поганий стан виконавської дисципліни відповідає не керівник,
 який має всі повноваження і важелі впливу, а його заступник, який змушений лавірувати серед рівних собі посадових осіб
 і не має самостійних важелів примусу чи мотивації.
В результаті, як зазначив Президент України В.Янукович, було  втрачено контроль за роботою
міністерств, відомств, обласних і районних адміністрацій, відповідальних за належну реалізацію плану реформ.
З цього можно зробити один висновок: відповідальним за контроль та організацію контролю має бути лише перший керівник.
Таку норму, такий стан речей ТРЕБА МІНЯТИ!

Для реалізації цього вношу пропозицію внести зміни до абзацу третього п. 188 Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, а саме

 слова «здійснює перший  заступник або заступник керівника установи відповідно до розподілу функціональних обов'язків» замінити на слова «здійснює особисто керівник установи».

 Також, контрольна служба відповідного державного органу повинна бути в підлеглості тільки у першого керівника цього органу, що теж треба визначити постановою Уряду.

 Це підвищить відповідальність керівників за прийняті рішення і стане попередженням керівникам усіх рівнів про відповідальність за невиконання законодавчих, нормативно-правових актів та доручень вищих органів.

 Керуючись вищевикладеним прошу надати доручення в установленому порядку підготувати та невідкладно  подати Вам на підпис відповідний проект Постанови Уряду України із запропонованим формулюванням або текстом, удосконаленим профільною та правовою службами секретаріату Уряду.

 Маю надію на Вашу підтримку стосовно даної пропозиції та відповідь.

 З повагою

 

Володимир Дейниченко

http://kds.org.ua/presentation/dejnichenko-vf-lyustratsiya-permanentnaya-kontseptsiya


0
Ваш голос: Ні


Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.