Skip to Content

Дейниченко вивчає Шість механізмів демократії Президента В.Януковича

 

Шість механізмів демократії

Витяг

Виступ Президента України Віктора Януковича на відкритті 9-ї сесії Верховної Ради України 6-го скликання та Урочистому засіданні з нагоди 20-ї річниці проголошення Незалежності України

6.09.2011 10:45

Прес-служба Президента України Віктора Януковича

 Шановні народні депутати!

Модернізаційні зміни відбудуться лише за умови подальшого розвитку основ і механізмів демократії.

В першу чергу, нового імпульсу у своєму розвитку потребує громадянське суспільство.

Суттєвим кроком на цьому шляху стало прийняття Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Найближчим часом мною буде підписано Указ щодо Стратегії державного сприяння розвитку громадянського суспільства.

Ним буде визначено програму першочергових заходів, у тому числі щодо розширення участі громадськості в розробці, прийнятті та контролі за виконанням державних рішень.

Переконаний, що цьому сприятиме і своєчасне схвалення закону «Про громадські організації», в якому враховано як вітчизняну практику, так і позитивний міжнародний досвід.

Нам потрібен діалог влади і суспільства зі всіх питань реалізації реформи, бо довіра людей до процесу модернізації країни є ключовою складовою успіху.

Наступний важливий аспект - реформа виборчого законодавства.

Прийняття закону про вибори народних депутатів стане іспитом на зрілість українського парламентаризму як щодо його змісту, так і щодо культури обговорення його політичних складових.

Національне виборче законодавство має стимулювати розвиток парламентаризму, партійної системи, реального місцевого самоврядування.

Зі свого боку я беру під особистий контроль питання врахування рекомендацій Венеціанської комісії та ОБСЄ як у новому проекті Закону, так і під час подальшої роботи в напрямку кодифікації виборчого законодавства.

Завершується підготовка до впровадження реформи місцевого самоврядування.

Влітку поточного року Рада регіонів при Президенті України прийняла рішення про розробку плану заходів щодо корекції регіональної політики та розробку пакету пропозицій у питанні муніципальної реформи.

Спільними зусиллями маємо розробити стратегію та пакет законодавчих ініціатив, що дозволять практично розпочати саму реформу.

Основою реформування місцевого самоврядування необхідно визначити розширення прав територіальних громад та децентралізацію влади.

Я також глибоко переконаний в необхідності продовження судової реформи.

Зараз ми започатковуємо її другий етап, який передбачатиме публічність обговорення, створення атмосфери відкритої дискусії, врахування рекомендацій Венеціанської комісії.

Це випливає не тільки із міжнародних зобов’язань України, але є потребою самої судової системи.

Без сумніву, глибокі економічні, соціальні та політичні зміни в Україні мають європейський вимір і тісно пов’язані з євроінтеграційним курсом держави.

Цілі держави у сфері європейської інтеграції необхідно враховувати при визначенні пріоритетних напрямків законодавчої діяльності.

Без належної підтримки з боку Парламенту досягти успіху євроінтеграційного процесу неможливо.

У зв’язку з цим нашими головними завданнями на найближчий час є продовження адаптації законодавства України до норм і вимог Європейського Союзу.

Метою цього процесу є підготовка до запровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також виконання Плану дій з лібералізації візового режиму для України.

Важливою є законодавча діяльність, спрямована на ефективне завершення моніторингу виконання Україною зобов’язань перед Радою Європи, що здійснюється цією організацією уже фактично 16 років.

Серед основних завдань, що стоять перед нами, – реформа кримінально-процесуального законодавства, пенітенціарної системи, зміна ролі та функцій Генеральної прокуратури, ухвалення Виборчого кодексу.

І це потребує від парламенту своєчасного законодавчого забезпечення.

Тож бажаю всім успіхів!

Дякую за увагу.

0
Ваш голос: Ні

Коментарі

Аватар користувача Дейниченко Володимир

Це тема роботи для опозиції.

Це тема роботи для опозиції. Чудовий аналітичний прогностичний документ! Беріть, або підтримуйте, або заперечуйте, але  висовуйте власні  ідеї, оформляйте їх  у вигляді законопроектів і - вносьте до розгляду парламенту, доводьте до уваги громадськості! Однак...Ні - все залишається на рівні пустопорожніх балачок в політ-шоу, де кожний учасник "народжує" "нові" ідеї, але де не згадуються стратегії, програми, доктрини, уже затверджені владою.... Повне ігнорування існуючого масиву інтелектуальних та нормативних досягнень  при відсутності власних чітко виписаних за вимогами техніки нормотворчості пропозицій... Сумно від цього і опускаються руки....

Думаю, всім все зрозуміло?... Моє шанування.  В. ДейниченкоОтдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.