Skip to Content

Дейниченко:вносити зміни до актів з контролю

 

 

 

Міністру економічного розвитку

і торгівлі України.

Прасолову І.М. (ОСОБИСТО)

01008, м. Київ, вул. Грушевського,12/2,

Телефон: +38 (044) 253-9394

E-mail: meconomy@me.gov.ua

 

 

25.02.2013 р.

 

Дейниченка Володимира Федоровича,

07125, м. Київ, Сабурова 45, кв.161

 

ПРОПОЗИЦІЯ щодо посилення контролю за виконанням державних програм шляхом переходу з річної на квартальну звітність.

 

         

 

Шановний Ігоре Миколайовичу!

 

Президент України В.Янукович 17 січня 2013 р. під час засідання Комітету з економічних реформ сказав: «Я не можу зрозуміти, як можна виконувати план реформ модернізації, які спрямовані на покращення галузі, економіки, життя людей, на 35-25%? Це саботаж.

Це просто люди втратили взагалі відповідальність. От у цьому проблема».

Думаю, ці слова стосуються всіх державних та регіональних програм в Україні, законів, Указів Президента України, постанов Уряду, доручень вищих посадових осіб.

Згідно ж до п.п.1 п.4 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України саме воно «здійснює організаційно-методичне керівництво і координацію роботи, пов'язаної з розробленням і виконанням центральними та місцевими органами виконавчої влади державних цільових програм, веде їх облік, проводить моніторинг виконання зазначених програм, бере участь у проведенні оцінки ефективності використання бюджетних коштів».

Дійсно, сучасний етап суспільного та економічного розвитку України потребує чіткої керованості процесами трансформування національної економіки та українського суспільства.

Думаю, шановний Ігоре Миколайовичу, що причиною втрати керованості є занадто великі періоди для звітування та аналізу стану виконання державних програм, коли керівники держави, Уряду, ЦОВВ, місцевих адміністрацій отримують звіти  лише один раз на рік!

Для виправлення ситуації вношу пропозицію здійснити перехід з щорічного контролю на щоквартальний.

 

1. Для цього, в Закон України «Про державні цільові програми» слід внести зміни до абзацу шостого ст.18, замінивши слово «щорічно» на слово «щоквартально».

Для цього вношу пропозицію Міністерству ініціювати перед Кабінетом Міністрів України в установленому порядку підготовку  відповідного законопроекту та подання його від Уряду до парламенту в порядку законодавчої ініціативи.

 

2. Самостійно міністерство має змогу, не чекаючі змін в зазначеному вище законі,  внести зміни  в наказ Міністерства економіки від 4 грудня 2006 року N 367 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання».

В розділі 6  Методичних рекомендацій  передбачено порядок здійснення моніторингу та підготовка щорічних звітів (проміжних звітів) про результати виконання програми, внесення змін до програми.

Пункт 6.1. цих рекомендацій передбачає, що відповідальний виконавець програми раз на рік готує та подає структурному підрозділу з економічних питань місцевого органу виконавчої влади узагальнену інформацію про стан її виконання.

Пункт 6.2. рекомендацій передбачає, що відповідальний виконавець програми щороку здійснює обґрунтовану оцінку результатів

виконання програми.

Все це є яскравим прикладом відсутності оперативного контролю.

З метою подолання цих вад пропонується внести зміни до згаданих Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання, а саме:

в п.6.1. замінити слова «раз на рік» на слово «щоквартально»;

в п.6.2. замінити слово «щороку» на слово «щоквартально»;

в п.6.3. замінити слово «щороку» на слово «щоквартально».

Обгрунтуванням ЩОКВАРТАЛЬНОЇ ЗВІТНОСТІ є вимога п.12 Положення про контроль за виконанням указів, розпоряджень
 і доручень Президента України, затверджене Указом Президента України  від 19 лютого 2002 року N 155 
(в редакції Указу від 26 липня 2005 року  N 1132/2005), згідно до якого виконавці акта, доручення, 
структурні підрозділи, орган або посадова особа, яка здійснювала контроль, через 10 днів після  закінчення кварталу 
подають до Служби контролю саме щоквартальну інформацію щодо виконання актів і доручень, які перебували на контролі 
протягом звітного періоду, для узагальнення і доповіді.

Це підвищить відповідальність керівників за виконавську дисципліну і стане попередженням керівникам усіх рівнів про їх персональну відповідальність за невиконання державних та регіональних програм та пов»язаних з ними законодавчих, нормативно-правових актів та доручень вищих органів.

Високий рівень комп»ютерізації та уже існуючий щоденний контроль за фінансовими потоками роблять щоквартальний контроль технічно необтяжливим.

Керуючись вищевикладеним прошу надати доручення в установленому порядку підготувати та невідкладно  подати Вам на підпис відповідні проекти наказу Міністерства та листа до Прем»єр-міністра України (з проектом внесення змін до Закону України «Про державні цільові програми») із запропонованими формулюваннями або текстом, удосконаленим профільною та правовою службами секретаріату Уряду.

Маю надію на Вашу підтримку стосовно даної пропозиції та на відповідь про терміни її реалізації.

ПРЕЗИДЕНТ україни ПОВИНЕН МАТИ ОПЕРАТИВНУ ІНФОРМАЦІЮ!

З повагою

 

Володимир Дейниченко

http://kds.org.ua/presentation/dejnichenko-vf-lyustratsiya-permanentnaya-kontseptsiya


0
Ваш голос: Ні

Коментарі

Аватар користувача Дейниченко Володимир

  //

 

Думаю, всім все зрозуміло?... Моє шанування.  В. ДейниченкоОтдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.