Skip to Content

Лист-подяка

Шановний Геннадію Миколайовичу!

 

 

Дозвольте висловити Вам щиру подяку за допомогу у організації та проведенні навчально-методичного семінару «Спрощене митне оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів із застосуванням міжнародного митного документу карнет АТА» для співробітників вантажно-пасажирських відділів Луганської митниці та представників митних брокерів, який відбувся 16.03.2010 р. у приміщенні Луганської митниці.

Просимо Вас передати слова вдячності співробітникам Луганської торгівельно-промислової палати Зиміну Олександру Івановичу – начальнику експоцентру та Полєгаєвій Ілоні Валеріївні – головному спеціалісту експоцентру за підготовку та проведення семінару.

Проведення спільних інформаційно-навчальних заходів безперечно сприяє підвищенню рівня професіоналізму співробітників обох організацій та сприяє більшій відкритості Луганської митниці для суб’єктів підприємницької діяльності та представників митних брокерів.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

 

 

З повагою,

 

т.в.о. начальника митниці                                                                   Є.Р.Розінкін

 

начальник відділу організації

митного контролю                                                                                      О.В.Шеін

0
Ваш голос: Ні

Коментарі

Аватар користувача Дейниченко Володимир

П'ЯТЬ НОЖІВ У СПИНУ МИТНОЇ

П'ЯТЬ НОЖІВ У СПИНУ МИТНОЇ КОРУПЦІЇ 

Побороти зловживання допоможуть техніка і підвищення зарплат. 

1. Переорієнтація функції наповнення бюджету на контрольну. 

Митницю не повинні змушувати шукати способи як можна більше стягнути грошей з бізнесмена - цей держорган повинен лише об'єктивно контролювати дотримання законодавства. А бази даних податкової повинні оновлюватися в режимі реального часу. Додамо, що нинішня система визначення митної вартості є занадто складною і непрозорою - щоб запобігти корупції, каталоги товарів потрібно викласти у відкритому доступі. 

2. Сучасна техніка. 

Установка спеціалізованого сучасного обладнання в пунктах пропуску та в портах у 10-15 разів прискорює процедури проходження товарів і спрощує роботу митниці, одночасно знижуючи корупційний чинник. Непогано, якщо б ще й у момент завантаження товару за інспектором стежила відеокамера, а всі дані передавалися в автоматичному режимі на центральний сервер. 

3. Автоматизувати процеси. 

Існуюче законодавство було розроблено 10 років тому і вже застаріло. У новій редакції Митного кодексу необхідно розписати процедури електронного документообігу, щоб максимально автоматизувати процеси. 

4. Підвищення зарплат митників та підвищення контролю. 

Людина, що представляє інтереси держави, повинен цінувати свою роботу, а за зловживання та хабарництво потрібно карати жорсткіше - позбавленням волі (зараз за це просто звільняють). 

5. Зміна технологічних процедур в портах. 


У морських портах на вантажівки повинні завантажувати товар, який вже пройшов попередню митне очищення - це дозволить уникнути такого явища, як «склад на колесах», коли вантажівка простоює місяцями в очікуванні якої-небудь папірці. І господар вантажу хочеш не хочеш повинен давати на лапу митникам. Сьогодні в Україні є так звані «сухі порти», однак користі від них небагато, поки не змінять технологію обробки вантажів. 

Владислав Бовсуновський 
Україна 

Думаю, всім все зрозуміло?... Моє шанування.  В. Дейниченко

Аватар користувача Дейниченко Володимир

КОНТРАБАНДА У сумках  Щоб

КОНТРАБАНДА У сумках 

Щоб краще проілюструвати ситуацію, яка склалася на митниці протягом декількох років, ми вирішили просто взяти кілька епізодів, розказаних українцями, і з власного досвіду. 

Дві черги.

Підприємець Григорій Бутенко, який місяць тому перевозив через кордон для особистих потреб автозапчастини, розповів нам, що на пункті пропуску «Чоп» (біля Ужгорода) до вечора побачив справжній аншлаг - вишикувалася довжелезна черга з легкових автомобілів. «Через незнання я запаркована в кінці хвоста черги, очікуючи оформлення, проте автомобілі не рухалися протягом години», - згадує Григорій. 

«Так ти ж без товару, чого стоїш? Тобі не сюди », - оклик« місцевого »був більше схожий на команду (« товар »- дрібна контрабанда на місцевому жаргоні. - Авт.). Як він пояснив, в цьому місці в призначений час збираються «свої» машини, що належать родичам співробітників митниці й прикордонної служби (у прикордонних областях всі знають один одного в обличчя). По команді шлагбаум відкривають, і вони проїжджають всій вервечкою кордон за 15 хвилин без догляду. Вже в Ужгороді на завезені нелегально товари роблять накладні, і далі вони цілком легально слідують в українські магазини. А ось «чужі» машини йдуть в інший черги і вибірково піддаються повного огляду. Аналогічною є ситуація і на інших пунктах пропуску, як на кордонах з ЄС, так і на пунктах пропуску з РФ, - для мешканців прикордонних районів кордон є годувальницею, та й іншої роботи просто немає. Митникам і прикордонникам працювати зі «своїми» теж вигідно: ті діляться доходами і не возять зброю і наркотики (боротьба з «чорною» контрабандою завжди знаходиться в пріоритеті). 

Побори з туристів. Практично для кожного українця, якому довелося їздити в міжнародний рейс на автобусі, самим страшним словом є «перезміна». Справа в тому, що стояти в цьому випадку доводиться по 2, а то й 3 години. Нова зміна зі свіжими силами, природно, починає посилено перевіряти пасажирів - за часом такий процес займає не менше години, а якщо ще й знайдуть щось недозволене, то рейс на цьому може і закінчитися (законодавством передбачена конфіскація транспортного засобу за провезення контрабанди в будь-яких кількостях). Щоб не втрачати час і нерви, ще перед під'їздом до кордону пасажири скидаються по 5 євро - у цьому випадку автобус оформляють всього за 10 хвилин. Природно, всі розуміють, що в кожному автобусі обов'язково знайдеться слабка ланка у вигляді пасажира з 2-3 блоками сигарет і сумкою горілки (для жителів західних регіонів перевезення цих товарів є основним засобом заробітку), і щоб уникнути проблем скидаються на хабарі. Іноземні митники настільки втомилися з цим явищем боротися, що просто закривають на дрібниці очі. 

ПОРТОВі проблеми автоперевізників Одеський порт є головними морськими воротами України і, одночасно, клубком проблем і для митниці, і для далекобійників. Справа в тому, що технологічна процедура оформлення вантажів у ньому настільки заплутана й затягнута, що вантажівкам, уже завантаженим товаром, доводиться чекати оформлення всіх документів по кілька днів, а то й тижнів - хури використовуються фактично як склад на колесах. Відомий навіть випадок, коли водій фактично прожив у кабіні вантажівки 3 місяці, а потім, не витримавши, влаштував бійку з персоналом порту. Тим же, хто хоче швидше, допомагають снують туди-сюди брокери: за $ 50 процес прискорюють в 5-6 разів. У той же час вирішити цю проблему не так вже й складно: достатньо прилаштувати термінал для оформлення вантажів, а митницю оснастити сканерами, щоб вони проводили митне очищення ще в контейнері (до перевантаження на хури). Проблема ця повторюється з року в рік, але до цих пір «вантаж і нині там». Опитані нами далекобійники вважають, що нинішня схема стимулює корупцію, і тому її не змінюють. 

КОРУПЦІЯ НА ПРИВАТНИХ. АВТОПОРТ 

Напевно всі знають анекдот про газетне оголошення «Візьму в оренду шматок кордону метр на метр». Однак для міжнародних автоперевізників тривалий час він був реальністю. Зараз у це складно повірити, але протягом 5 років на українських кордонах оформлення вантажів здійснювалося в приватних терміналах, розташованих перед пунктами пропуску через держкордон, а митниця знаходилася не у власних приміщеннях, а орендувала площі у приватників, фактично захопили в'їзд. Природно, заїзд в такі термінали був обов'язковим і платним - з кожної «фури» знімали по $ 20 (плата за оформлення). Кожен рік на такій операції приватники тільки на пункті пропуску Дорохуськ-Ягодин «піднімали» кілька мільйонів доларів. Але головна проблема в тому, що власники терміналу диктували митникам свої умови під загрозою виселення - частина вантажівок примушував не оглядати. У 2008-м (з початком кризи) заїзд на термінал зробили необов'язковим (зараз оформляють безпосередньо на прикордонному переході), але є загроза, що незабаром можуть повернутися до колишньої схеми - автор цих рядків бачив відповідний законопроект

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПРОЇЗД фури
 

Навіть якщо перевізник везе абсолютно «білий» вантаж з ідеально оформленими документами, на кордоні завжди знайдуть, до чого причепитися, щоб отримати хабар. Варто відзначити, що в країнах ЄС подібних проблем немає з простої причини - на кордонах провадиться лише пропуск вантажних автомобілів, а всілякі процедури з оформлення вантажу і його контролю виробляються на внутрішніх (а не прикордонних) терміналах. У нашій же країні все відбувається з точністю навпаки: оформлення вантажів відбувається на кордоні, де представники усіляких контролюючих органів просять гроші «за проїзд». Суми поборів, на перший погляд, невеликі, проте, за підрахунками далекобійників, за рік кожна вантажівка фактично обкладають додатковими зборами в розмірі 3-4 тис. євро. Якщо врахувати, що в Україні на міжнародних маршрутах працює близько 25 тис. машин, виходить 75-100 мільйонів європейських грошей. 

Так, за словами опитаних нами водіїв-далекобійників, співробітники СМАП беруть чисто символічні 30-40 грн. і по «двадцятці» беруть співробітники фітосанітарного, радіологічного, ветеринарного органів контролю. Ну і, природно, 80 грн. потрібно віддати митників та прикордонників. 

А от якщо з документами не все ідеально, викласти грошей потрібно набагато більше. Наприклад, якщо немає додаткового сертифіката на продукцію, на це закриють очі за $ 50, а міжнародними дозволами (компетенція ДП «СМАП») на дефіцитні напрямки, на кордоні часто торгують з-під поли (від $ 50 до 300 в залежності від дефіцитності напрямку). Варто відзначити, що така система поборів склалася на кордонах ще з 1990-х років і працює не тільки на українських пунктах пропуску, але й прикордонних інших країн колишнього СРСР. Так, за даними Міжнародного союзу автомобільного транспорту, саме тотальна корупція в пунктах пропуску заважає розвитку транспортних коридорів і відновлення історичного Шовкового шляху - європейські перевізники в СНД їздити просто бояться. ЧОМУ Страйкували ПОЛЯКИ 

У 2007-му році польські митники оголосили загальний страйк і протягом майже 3-х місяців не пропускали товари, викликавши серйозний міжнародний скандал. Головною причиною бунту поляки назвали низькі: зарплати (співробітник польської митниці у середньому заробляв близько 500 євро). Однак виникло логічне питання чому працювали за такі гроші раніше і не обурювалися? Знаючі люди розповіли нам, що справжня причина страйку - митникам заборонили брати хабарі і почали садити. 

«КОНТРАБАНДА-СТОП» : підвищувати ціни 

Кожна нова-стара влада починає свою роботу з обіцянки закрити всі лазівки для контрабанди, проте методи боротьби, які застосовувалися до цих пір, лише призводили до зростання цін на прилавках магазинів. Нагадаємо, що Кабмін Юлії Тимошенко в 2005 році провів цілу PR-кампанію на тему боротьби з контрабандою. Але гучні заяви призвели лише до того, що протягом декількох місяців митники свідомо гальмували процеси оформлення вантажів, влаштовуючи повний огляд для всіх без винятку вантажівок.

Потім на кордоні підняли розміри хабарів (за швидке проходження фури почали брати $ 40-50 замість $ 20-30, а якщо є проблеми з документами - $ 500 замість $ 300). Природно, що закладали ці витрати у вартість товарів: ми пам'ятаємо, як у другій половині 2005-го почали різко рости ціни. «Це більше нагадувало саботаж і дискредитацію ідеї боротьби з контрабандою, ніж реальні дії», - згадує перевізник Віталій Омельченко зі Львова: вантаж узимку часто вивантажували прямо на сніг, а влітку він псувався з-за довгого простою на спеці. А за дрібні порушення митних правил конфісковували транспорт. 

Але ніяких кардинальних змін у роботі митниці не відбулося
. Експерт з логістики Олександр Шульман (працює в галузі близько 15 років) говорить, що проблема - в підході до роботи митниці. «Вона повинна не наповнювати бюджет, а оформляти товари та контролювати законодавство», - говорить пан Шульман. Так, митниця при визначенні розміру збору, який повинен сплатити бізнесмен, орієнтується на бази даних, інформація в яких часто взята зі стелі (їх рідко оновлюють). А перерахувати за реальною ціною погоджуються лише за хабар. «Щоб реально вирішити проблеми, потрібно оснастити митницю новим обладнанням (наприклад, рентген-системами) і автоматизованими системами документообігу», - вважає експерт. 

Думаю, всім все зрозуміло?... Моє шанування.  В. Дейниченко

Аватар користувача Дейниченко Володимир

5 ПРИЧИН МИТНИХ


5 ПРИЧИН МИТНИХ Зловживання 


Інспектори, щоб зробити надбавку до зарплати в 2-3 тис. грн., Ставлять палиці в колеса бізнесу і вимагають хабарі 

1. Невірний підхід. Перед митницею ставлять завдання наповнити бюджет будь-якої ціною, тоді як в ЄС вони тільки контролюють дотримання норми законодавства. 

2. Високі збори. Розміри акцизів змушують бізнесменів занижувати вартість товарів. 

3. Застаріле законодавство. Існуючий кодекс не відповідає умовам роботи (наприклад, потрібно розмитнювати кожен CD-диск, не прописана робота електронного документообігу). 

4. Низькі зарплати інспекторів. На 2-3 тис. грн. в місяць прожити складно. 

5. Загальна деморалізація. Давати / брати хабарі не вважається чимось непристойним. 

Джерело даних: експерти «Сегодня» 

Думаю, всім все зрозуміло?... Моє шанування.  В. Дейниченко

Аватар користувача Дейниченко Володимир

Корупція на митниці: побори і

Корупція на митниці: побори і контрабанда

 

Зловживання в митній сфері щорічно призводять тільки до прямих втрат для держбюджету в розмірі близько 50-100 млрд. грн. 

Про корупцію в митних органах сьогодні не говорить тільки ледачий - про те, що митниця не тільки «дає добро», можна переконатися особисто, глянувши на шикарні особняки, побудовані родичами окремих керівників Держмитслужби, і на рівень автомобілів, на яких пересуваються митні генерали. 

Згідно з опитуванням компаній MSI і InMind, проведеного в рамках проекту «Гідна Україна», число підприємців, що мали корупційний досвід на митниці, зросла з 36% у 2007 році до 43% в 2009-му, а принципово не дає хабарів митникам лише кожен п'ятий бізнесмен , пов'язаний із зовнішньоекономічною діяльністю. Цікаво, що можновладці з такими даними не сперечаються. Так, екс-голова Держмитслужби Валерій Хорошковський вважає, що сприяння контрабанді - вигідний бізнес деяких чиновників. А в червні 2009-го попередній президент Віктор Ющенко заявляв, що недонадходження до бюджету від митниці складають 90-100 млрд грн. - Ця сума майже дорівнює доходам від оподаткування експортно-імпортних операцій у рекордному 2008 році. 

Новий глава Держмитслужби України Ігор Калетник називає трохи інші, але не менш вражаючі цифри: держбюджет через невірний позначення митної вартості та неправильної класифікації товарів в 2009 р. втратив 50-60 млрд грн. Таку різницю цифр опитані нами експерти пояснили тим, що решта 40-50 млрд грн. митні служби «гублять» на відвертій контрабанді - товари ввозяться зовсім без будь-якого оформлення та сплати зборів і мит.

За даними Служби безпеки України, левова частка контрабанди (до 90%) ввозиться в Україну через автомобільні пункти пропуску. Найбільша ухилення від сплати податків здійснюється при імпорті автомобілів і автозапчастин. На другому місці - ввезення / вивезення з порушенням таких товарів, як комп'ютери, побутова техніка, м'ясо, алкоголь і тютюн. І лише десята частина товарів припадає на так звану «чорну» контрабанду: зброя і наркотики. 

Думаю, всім все зрозуміло?... Моє шанування.  В. Дейниченко

Аватар користувача Дейниченко Володимир

Генпрокуратура проверила

Генпрокуратура проверила сообщения о коррупции на Львовской таможне

30.06.2011 18:36

Более месяца назад, в проект «Коррупция-Стоп», от сотрудников таможни пришло письмо, и приложенные к нему документы, в котором сообщаются факты действия коррупционных схем на Львовской таможне.

В частности сообщается о хорошо организованных и постоянных потоках контрабанды, причастность к которым имеют некоторые депутаты Львовского областного совета и определенные чиновники Львовской таможни. Ниже приведен фрагмент данного письма. Со стороны проекта «Коррупция-Стоп», на имя Генерального Прокурора Украины, были отправлены журналистские запросы. Полученный ответ из Генеральной прокуратуры, по данному вопросу, опубликован ниже фрагмента письма.

 

 

Фрагмент письма:

….під революційними гаслами боротьби з корупцією, керівництво Держмитслужби системно вживає неправомірні дії в організаційно-кадровому, митно-тарифному, технологічному та правоохоронному напрямі, що матимуть непередбачуваним у масштабах наслідком посилення беззаконня, зростання соціальної напруги в суспільстві, спотворення образу України як непривабливої держави в інвестиційному та бізнесовому напрямі….

….На підставі порівняльного аналізу оперативної інформації отриманої як із митних органів Євросоюзу так і з витягу центральної бази даних Державної митної служби України встановлено три фірми, які здійснювали великомасштабні контрабандні перевезення товарів через Львівську митницю на територію України в період з 24.09.2010 по 05.03.2011 років.

ОДЕРЖУВАЧІ:

 

Схема контрабанди цинічна та дуже проста.

Із Євросоюзу товар формується на логістичних центрах митних складів Польщі, що недалеко розміщені біля українського кордону. Із цих складів товар на замовлення різних фірм відправляється в Україну. Після перетину державного кордону, уже на території України, прямо у пунктах пропуску спеціально довірені особи проводять заміну товаросупровідних документів. Попередні документи вилучаються, а видаються уже зовсім на інший товар і на фірму що визначена здійснити цю контрабанду, у десятки разів меншої вартості (всього на 100 – 300 тис. гривень).

Аналіз отриманих нами товаросупровідних документів митних органів Євросоюзу на дані переміщення свідчить, що середня вартість однієї контрабандної поставки становить 12.9 мільйона гривень – але аж ніяк 100 – 300 тис. грн.

При 435 поставці тільки цими трьома фірмами загальна сума ввезеного контрабандного товару становить понад 5.6 мільярда гривень – із яких втрати платежів у бюджет області складають на рівні 1.4 мільярда гривень (при середньо зваженій ставці мита 4.5%).

Аналіз зроблено тільки за півроку, і тільки через один пункт пропуску на західному кордоні – Рава-Руська.

А є ще 3 пункти пропуску. Один пункт пропуску «Ягодин» здійснює стільки оформлень скільки майже три пункти пропуску Львівської митниці разом взяті. То можна собі уявити масштаби контрабандних потоків.

Крім цих фірм, контрабанду здійснювали через митні пости «Краківець» та «Ягодин» ще такі фірми, як «Моньє», «КенпІС», «СПЕЦПОЛІГРАФ», «ТРТ», «VIST Будпроект», що потребує окремого дослідження. Окремої уваги заслуговує транзит у Придністров’я на фірму «Артекс» (м. Тірасполь) через Ягодинську митницю.

Окремого кримінального розслідування потребує оформлення у 2010 – 2011 роках на Ягодинській митниці цукру без врахування антидемпінгового мита, де втрати бюджету складають понад 200 мільйонів гривень.

Так що названі цифри вартості контрабанди через західний кордон можна із впевненістю множити ще як мінімум на 5.

Як бачимо, це явні ознаки кримінального та посадового злочинів – контрабанда та зловживання владою вищим керівництвом Державної митної служби України. Такі масштабні операції контрабанди не під силу організувати простому інспектору, навіть не під силу самотужки без підтримки зверху начальнику митниці.

Характерним прикладом підтвердження вище сказаного є те, що уже після відомого затримання депутатами обласної ради у Львові контрабандного товару що направлявся на фірму ТОВ «Букпромсервіс», де також замість канцелярських товарів виявлено та зафіксовано дорогі брендові товари вартістю до 1 мільйона Євро, ці товари контрабанди і надалі пропускались через пункт пропуску Львівської митниці та направлялись і пізніше безпосередньо розмитнювалися (випускалися у вільний обіг на територію України із мільйонними втратами для бюджету держави) на Чернівецькій митниці.

Дана інформація не стала предметом розслідування і високоповажної комісії із ДМСУ на чолі із Соловковим Ю.П.

Такі дії засвідчують про їх пряму причетність до цих контрабандних схем. В іншому випадку, по цих машинах були б заведені справи про контрабанду.

В ході аналізу отриманих матеріалів випливають цікаві факти, коли товари переміщувались (уже після всім відомого затримання) під гарантіями Конвенції міжнародних дорожніх перевезень (тобто по Карнету ТІР) і на цих книжках МДП на основних листах що повинні зберігатись у митницях вказані назви товарів (для прикладу спиртні напої), а на кордоні і в митницях по місцю розмитнення (Чернівці) заявляються зовсім інші товари – це викликає багато запитань.

По перше, як закривались ці книжки. Де і ким закривались ці книжки.

По друге, книжки МДП є документом суворої звітності та після використання і їх закриття передаються на зберігання у Міжнародну асоціацію перевізників у Брюссель. В іншому випадку АСМАП повинна відшкодувати всі втрати Україні.

Думаю, всім все зрозуміло?... Моє шанування.  В. Дейниченко

Аватар користувача Дейниченко Володимир

Гриценко  21 жовтня 2011 р.

Гриценко  21 жовтня 2011 р. написав генпрокурору й главі СБУ про корупцію на митниці

 

Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, лідер партії «Громадянська позиція»Анатолій ГРИЦЕНКО направив депутатські звернення голові Державної митної служби України, Генеральному прокурору України та голові Служби безпеки України з вимогою розібратися з ситуацією на Південній митниці.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі А.ГРИЦЕНКА.

Як зазначається в повідомленні, під час проведення особистого прийому громадян у м. Одесі до народного депутата звернулися представники робочої групи Громадської ради при Південній митниці Державної митної служби України з проханням зупинити неправомірні та корупційні дії з боку керівників і працівників митниці.

«У цьому зверненні наведено конкретні факти порушень процедур митного контролю, штучного зволікання у розгляді документів і митного огляду вантажів, їх затримки, надмірного за часом і без будь-яких пояснень проведення заходів з митного контролю, спроб вимагання хабарів як умови вчасного розгляду документів і відповідного їх візування, необґрунтованих вимог документів, що не мають відношення до митного контролю, що, як наслідок, призводить до негативних наслідків, зокрема до прямих збитків компаній-постачальників», – йдеться у зверненні А.ГРИЦЕНКА.

На його думку, ситуація, що склалася на Південній митниці, завдає економічних збитків державі, посилює корупційні ризики, сприяє збільшенню частки «тіньового» імпорту товарів і призводить до втрати транзитного потенціалу України.

З огляду на вищезазначені події на митниці, голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони вимагає від Генпрокурора, голів СБУ та Державної митної служби вжити відповідних заходів реагування і повідомити про їх результати у встановлений законодавством строк.

А.ГРИЦЕНКО додав, що схожі обставини склалися і на інших українських митницях.

Як повідомляв УНІАН, 1 лютого 2011 року представники профспілок митних брокерів і перевізників, які працюють в Одеському та Іллічівському портах, передали голові Одеської облдержадміністраціі Едуарду МАТВІЙЧУКУ спільну заяву, де закликали забезпечити безперебійний пропуск вантажів через порти регіону, в яких, за їхнім твердженням, представники контролюючих служб діють «за корупційною схемою».

Зокрема, як йдеться в заяві, 26 січня начальники митних постів у портах, а також начальники вантажних відділів запросили до себе керівників транспортних і експедиторських підприємств, що працюють в портах, і проінформували їх, що з Києва надійшла команда платити митникам неофіційно готівкою за кожен контейнер, що вивозиться: за прохідний транзит – 300 дол., за внутрішній транзит – 200 дол., за імпорт (розмитнення) – 500 дол.

Гроші, за їхніми словами, підуть до Києва, «в «общак»: хто хоче працювати, той мусить платити». За твердженням авторів заяви, місцеві митники «як досвідчені рекетири знають, як примусити платити «незгодних». У морських портах діє норма: дається кілька безплатних днів для організації вивозу контейнера. Після чого, за кожну добу перебування в порту, нараховується штраф від 100 до 500 дол. Користуючись цим, з 27 січня 2011 року митники в портах перестали приймати на реєстрацію документи для вивозу контейнерів, а вже завантажені автомобілі просто не випускають.

Південна митниця тоді відмовилася коментувати звинувачення у рекеті та вимаганні хабарів, висунуті одеськими вантажоперевізниками.

Однак у березні на Одещині внаслідок виявлення низки порушень в роботі звільнено 15 митників, повідомив відділ з питань взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Державної митної служби України.

У квітні Служба безпеки України перекрила контрабандний канал переміщення товарів у зоні діяльності Південної митниці Державної митної служби України.

4 серпня в Одесі було заарештовано одного з ключових керівників Південної митниці – керівника відділу митного оформлення.

6 вересня співробітники СБУ у взаємодії з підрозділом внутрішньої безпеки Державної митної служби затримали під час одержання хабара головного інспектора та начальника відділу митного оформлення митного посту «Іллічівськ» Південної митниці. Посадові особи вимагали та одержали через посередника хабар у розмірі 1 тис. дол. США від експедитора за безперешкодне митне оформлення товарів.

4 жовтня 2011 року у прокуратурі Одеської області повідомили про затримання трьох посадовців Південної митниці – начальника відділу, головного інспектора та їхнього пособника – за отримання хабара в особливо великому розмірі. Досудовим слідством встановлено, що «митники вимагали й отримали 1 тис. дол. у вигляді хабара від експедитора комерційної фірми за те, що не будуть перешкоджати у здійсненні митного оформлення контейнера з вантажем». При цьому представнику фірми сказали, що «у разі несплати хабара, митне оформлення не проводитиметься взагалі».

Думаю, всім все зрозуміло?... Моє шанування.  В. Дейниченко

Аватар користувача Дейниченко Володимир

наша митниця - краща

Завищення митної вартості, затягування строків оформлення товарів та інші конфліктні ситуації на кордоні, які вирішуються через хабарі митникам, - це не просто ганебні явища, які відлякують інвесторів і компанії, що постачають вантажі через українських підрядників. Корупційні витрати на митниці - це причина завищення цін на товари, де є імпортна складова. Це - гальмо розвитку вітчизняної економіки.


Наша мета - налагодити ефективну роботу митної служби. А це неможливо без комплексної реформи відомства.

Партія «Сильна Україна» веде збір фактів зловживань на митниці. Якщо Ви зіткнулися з корупцією або порушеннями під час проходження митного кордону, якщо у Вас є зауваження до роботи митників чи пропозиції щодо того, як виправити ситуацію, повідомляйте про це, заповнивши запропоновану форму або зателефонувавши за номером гарячої лінії 0 800 502 762.


Ініціативна група партії «Сильна Україна» на чолі з Олександрою Кужель формує пакет зауважень і пропозицій, які будуть передані в Уряд і враховані в Митному кодексі, підготовкою якого керує віце-прем'єр і лідер партії «Сильна Україна» Сергій Тігіпко. Крім того, найбільш кричущі факти порушень і зловживань він обяцяє регулярно оприлюднюватися. 

Думаю, всім все зрозуміло?... Моє шанування.  В. ДейниченкоОтдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.