Skip to Content

ПРО ДЕРЖСЛУЖБУ, ВИЩУ КОМІСІЮ та КОНКУРСИ

. Заява

Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

14 жовтня 2016, 18:29

Разом із колегами з МФО "Єврооптимісти" зробили спільну заяву щодо повільної реформи держслужби, початку роботи Комісії, яка має обирати найвищих держслужбовців в країні, та щодо останнього конкурсу на Голову Київської Обласної Адміністрації.

Заява довга, наболіла і потрібна.

Ми слідкуємо за реформою і будемо вимагати реального виконання законів та відкритих конкурсів БЕЗ імітацій.

Саботаж реформи не пройде.

Так, на досконалих імітаціях наша влада знається добре. Але і ми вже теж далеко не наївні діти, які думали, що достатньо записати правильні ідеї у Закон, і буде щастя.

Закон НЕ Є і не може бути РЕФОРМОЮ. Реформою – є лише правильне виконання Закону.

І ми будемо боротися за кожен крок імплементації Закону про держслужбу, і слідкувати за кожною деталлю – як би комусь не хотілося все злити, сховати у підкилимні домовленості, посипати зверху грошима, смикати за ниточки членів Комісії та контролювати процес конкурсів і швидко дискридитувати нові ідеї, нових людей та реальні зрушення реформ.

У мене, особисто, після дня, проведеного на засіданні Комісії з відбору кандидатів на Голову Київської Обласної Адміністрації – дуже багато запитань та сумнівів у відкритому та незалежному процесі.

А одностайні, і майже непристойно високі бали, одному конкретному кандидату (звісно, депутату ОблРади від БПП) – від більшості членів Комісії – аж ніяк не сприяють моїй довірі.


Просимо журналістів та громадських діячів: про прискіпливу увагу до роботи Комісії з вищого корпусу держслужби.

Текст заяви – нижче.

- – -

ДО УВАГИ КОМІСІІ З ВИЩОГО КОРПУСУ ДЕРЖСЛУЖБИ, ГРОМАДСЬКОСТІ ТА ЖУРНАЛІСТІВ:

13 липня запрацювала Комісія з питань вищого корпусу державної служби – орган, що має забезпечувати конкурсний добір найвищих державних службовців, зокрема керівників центральних органів влади та голів обласних і районних державних адміністрацій.

Основною метою створення та діяльності Комісії було сприяння формуванню професійного й кваліфікованого вищого корпусу державної служби, відібраного на прозорому чесному та відкритому конкурсі – і за рахунок цього виключення корупційних ризиків у доборі кадрів і сприяння відновленню втраченої за 25 років довіри до державної служби.

Комісія мала стати прикладом повної незалежності від політиків, грошей чи "підкилимних" домовленостей у розподілі найвищих посад державної служби в країні.

Втім, з перших конкурсів, які пройшли, високоповажна Комісія не стала взірцем прозорості та відкритості у своїй роботі:

- до сих пір немає єдиного веб-сайту Комісії з чітким переліком усіх вакантних посад на державну службу,

- зі структурованою інформацією про проведення конкурсів та

- оприлюдненням кожного рішення Комісії.

Комісія та Нацагенство з державної служби, завданням якого є ефективне забезпечення роботи Комісії, НЕ проводить належної комунікаційної кампанії щодо розпочатих конкурсів задля залучення найкращих та професійних кандидатів на високі державні посади.

11 жовтня 2016 року Комісія з вищого корпусу державної служби провела конкурс на посаду голови Київської обласної державної адміністрації.

Упродовж дня Комісія провела два з трьох етапів оцінювання 20 кандидатів. Уже на 2-му етапі один із кандидатів Олександр Горган набрав максимальну кількість балів за кожним із чотирьох критеріїв у більшості членів Комісії, чим, фактично, забезпечив собі перемогу у конкурсі ще до співбесіди.

Насторожують не лише максимальні бали за кожним критерієм, але і той факт, що за інформацією ЗМІ, ще до початку проведення першого етапу конкурсу, першим заступником голови КОДА цей кандидат був названий та представлений колегам як майбутній Голова Київської ОДА.

Для успішної реформи державного управління у країні з низькою довірою суспільства до усіх інститутів влади є абсолютно НЕПРИЙНЯТНІ будь-які сумніви у незалежності членів Комісії, як і можливі підозри щодо тиску на членів Комісії чи у тому, що результат оцінювання був визначений заздалегідь.

Ми закликаємо членів високоповажної Комісії, перш за все:

- звітувати публічно та відкрито про свою роботу та свої оцінки кандидатам за кожним критерієм;

- оприлюднювати у повному обсязі протоколи з оцінками, які члени Комісії ставлять кожному кандидату, а не лише загальний бал конкурсантів.

Закликаємо громадськість та журналістів:

• зосередити свою увагу на процесі проведення таких важливих для держави конкурсів,

• займатися якісним громадським передконкурсним моніторингом кандидатів та оприлюднювати результати такого аналізу.


Надзвичайно важливо, щоб Комісія з питань вищого корпусу державної служби гідно проводила відбори на заміщення вакантних посад державної служби та НЕ виконувала формальну роботу "затвердження" того кандидата, який вже був погоджений політиками до початку будь-якого конкурсного процесу, тим самим дискредитуючи новостворений незалежний інститут відбору.

Нагадуємо, що саме розділення політики та державної служби є однією з цілей реформи державного управління.


Ми будемо боротися за справжні відкриті конкурси, прозору процедуру та справедливий результат конкурсів, який, сподіваємося, неодмінно покаже українцям нових кандидатів на державні посади із бездоганною репутацією та найвищими професійними якостями.

Депутати МФО "Єврооптимісти"

0
Ваш голос: Ні


Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.