Skip to Content

Тренінг «Комплексний ґендерний підхід у системі інспекції праці України» відбувся у м. Харкові

 

В травні 2011 року в м. Харкові, в рамках реалізації Проекту ЄС-МБП «Рівність жінок і чоловіків у світі праці», було проведено тренінг «Комплексний ґендерний підхід у системі інспекції праці України».

Проект реалізується в Україні Міжнародним бюро праці (МБП) за спільної фінансової підтримки Європейського Союзу та МБП. Основна мета даного Проекту полягає у зміцненні потенціалу державних органів влади і соціальних партнерів у сприянні ґендерній рівності та розширенню можливостей жінок у світі праці шляхом розробки, впровадження та моніторингу ґендерно - чутливої політики та програм зайнятості. В рамках Проекту передбачено проведення заходів для підвищення обізнаності, поширення інформації та надання підтримки для розроблення і впровадження документів та інструментів з урахуванням місцевих особливостей, сприяння введенню практичних змін та пілотних програм.

Діяльність Проекту націлена на накопичення українськими партнерами отриманого передового досвіду з питань розробки та впровадження гендерно-чутливої політики.

За останні роки Україна запровадила найважливіші засади законодавчої та інституційної структури з метою сприяння рівності жінок і чоловіків та вирішення проблем гендерної дискримінації. Україна ратифікувала Конвенцію Організації Об'єднаних Націй про ліквідацію  всіх форм дискримінації щодо жінок і Факультативний протокол до неї, а також всі основні Конвенції Міжнародної організації праці (МОП), серед яких Конвенція МОП № 100 (Про рівну винагороду), Конвенція МОП № 111( Про дискримінацію в галузі праці та занять) і Конвенція МОП № 156 (Про працівників із сімейними обов'язками).

В ході тренінгу 20 учасників ознайомилися  із правовими засадами забезпечення рівності жінок і чоловіків у сфері праці, дослідили існуючий міжнародний досвід, набули практичних навичок у запобіганні дискримінації та у складанні планів забезпечення ґендерної рівності на підприємствах.  Найбільш жваве обговорення викликала презентація кращих міжнародних практик щодо комплексного ґендерного підходу, зокрема представлення досвіду Іспанії.

На думку учасників тренінгу, цілі та завдання тренінгу були цілком реалізовані. Учасники подякували Проекту за наданий навчальний матеріал, зокрема навчальний посібник «Інспекція праці та ґендерна рівність». 

0
Ваш голос: Ні


Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.