Skip to Content

Виступ на професійній дискусії в ГУДС 10.12.2010 р.

Враження від Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

Аналізуючи усю конкурсну дистанцію хотілось би сказати, що «Кращий державний службовець» це престижний, неупереджений і дуже цікавий конкурс. Погоджуючись на участь у Конкурсі в березні місяці я й гадки не мав, що присвячу йому практично весь рік. Кожен з трьох турів вимагав не тільки демонстрації наявних знань але і ґрунтовної попередньої підготовки, творчого підходу до виконання завдань.

Найяскравішими спогадами для мне є участь у 2-му турі конкурсу, коли в червні до Києва з’їхалися державні службовці центральних органів виконавчої влади. З першої лекції надзвичайно вразили своєю високою підготовкою та новітніми методами  викладачі  Академії муніципального управління: тренінги, рольові ігри, тестування, мультимедійні презентації у поєднанні із викладом матеріалу дозволили достатньо ефективно засвоїти зміст лекцій. Запам’яталися другий та третій конкурсні дні, коли довелося виступати перед надзвичайно авторитетним журі та колегами-учасниками: хвилювання, конкуренція, чекання і, нарешті, очікуваний результат. Досвід другого туру дозволив більш комфортно почувати себе у третьому турі.

Місце Конкурсу в системі підвищення кваліфікації державних службовців.

Конкурс «Кращий державний службовець» є надзвичайно важливим і необхідним інструментом професіоналізації державної служби в Україні. На мою думку, участь у конкурсі дає надзвичайно потужний поштовх до самоосвіти державних службовців, розширює професійний кругозір та дозволяє отримати інформацію про останні наукові розробки у галузі державного управління.

Участь державного службовця у Конкурсі є надзвичайно ефективним методом підвищення кваліфікації, адже поєднує в собі відразу кілька методів навчання: прослуховування лекцій, самостійну дослідницьку роботу, складання письмових робіт, підготовку та проведення публічних виступів, участь у ділових іграх, тестування та інші.

Пропозиції щодо подальшого розвитку Конкурсу.

Маю тверде переконання, що Конкурс є надзвичайно вдалим починанням і тому повинен продовжувати розвиватися. Серед пропозицій подальшого розвитку конкурсу назву наступні:

  1. Необхідність поступового збільшення кількості учасників 1-го туру Конкурсу, що підвищить рівень конкурсантів на 2-му та 3-му турах.
  2. Вдосконалення завдань на тестування з етики та етикету державного службовця у 2-му турі, в частині збільшення кількості тестових завдань до 50-100 із можливим 1-2 письмовими питаннями. Збільшення кількості тестових завдань дозволить більш коректно визначити рівень знань конкурсантів.
  3. Реструктуризація складу учасників 3-го туру Конкурсу за рахунок збільшення кількості представників центральних органів виконавчої влади.

Важливим аспектом популяризації Конкурсу є мотивація державних службовців до участі в ньому. На сьогодні, на жаль, більшість учасників 1-го, 2-го та, навіть, 3-го турів не мають достатньої мотивації. Власний досвід показує, що матеріальне заохочення переможців є недостатнім стимулом, через свою примарність. Для більшості учасників Конкурсу найкращою мотивацією до вдалої участі у Конкурсі могла б бути перспектива просування по службі або отримання пропозиції працевлаштування в інші органи влади, в тому числі центральні. Маючи в своїй основі неупереджену та об’єктивну систему відбору переможців на основі професійних якостей Конкурс має очевидну можливість стати, так би мовити, «кастингом» для відбору найкращих спеціалістів та керівників для усіх ланок державного управління країни.

Що дав мені Конкурс.

Участь у будь-якому конкурсі – це перш за все випробування себе, можливість отримати кваліфіковану та неупереджену оцінку своїх знань та вмінь. Конкурс «Кращий державний службовець» дозволив мені набути більше впевненості в собі, отримати визнання серед керівництва та колег.

Крім того, Конкурс дав можливість поспілкуватися із цікавими людьми зі всіх куточків України: колегами з інших державних органів та науковцями.

 Хочу висловити вдячність.

Маючи нагоду, хочу щиро подякувати керівництву та працівникам Головдержслужби, завдяки яким існує Конкурс, а також викладачам Академії муніципального Управління.

Сподіваюсь, що Конкурс стане традиційним, з кожним роком збільшуватиме кількість учасників і дасть путівку в життя багатьом талановитим державним службовцям.

Маю надію прийняти участь у Конкурсі ще раз, але вже в номінації «Кращий керівник».

0
Ваш голос: Ні

Коментарі

Аватар користувача Маріанна Гниденко

Леонід, читаючи твій виступ,

Леонід, читаючи твій виступ, я поринула у період своєї підготовки до Конкурсу і хочу сказати, що, справді, на початку участі в Конкурсі ми не сподівалися, що кожен день на Конкурсі буде настільки цікавим та насиченим, а також на такий цікавий фінал. Перегляд фотоальбому, дякуючи фотографу, дає можливість не раз згадати події на Конкурсі. Хочу також сказати стосовно твоїх пропозицій, що, вважаю, є дуже доречними, оскільки, на сьогодні далеко не всі державні службовці взагалі знають про даний Конкурс, що кажу з власного досвіду, але, як ми вже не раз говорили, серед усіх державних службовців в Україні (в тому числі, які, з тих чи інших причин, не брали участь в Конкурсі чи не знають про це) є дуже достойні, старанні, розумні і тим вони і є «кращі».Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.