Skip to Content

Презентація учасника конкурсу "Митник обличчя держави"

Текст доповіді: 

Доброго дня шановні члени оргкомітету, експерти, колеги!

 

Моє ім’я Марушевський Леонід. Я представляю Державну митну службу України та Луганську митницю.

(Слайд 1) Презентацію розпочну з цитати одного із засновників сучасної Митної служби України, Леоніда Деркача, Голови Державного митного комітету.

Митник – це обличчя держави…

(Слайд 2) Якою залишиться Україна у спогадах іноземних громадян, що відвідали нашу державу, певною мірою залежить від інтелектуального, професійного та культурного рівня працівників Української митниці, їх умінь і знань.

Сягає віків історія митниці та митної справи у нашій Державі. Незаперечний історичний факт, що вже в 911 році в торговому договорі Київського князя Олега з Візантійським імператором обумовлювалися питання мита й митних стосунків між двома країнами.

(Слайд 3) І сьогодні, розбудовуючи незалежність нашої країни, митна служба має складні та відповідальні завдання щодо зміцнення економічного та політичного потенціалу Української держави.

Держмитслужба є центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи і підпорядковується Міністерству фінансів України. За 19 років існування митна служба пройшла складний шлях становлення.

На сьогодні вона представляє собою високорозвинену організацію із розгалуженою інфраструктурою. Чисельність служби складає близько 18000 співробітників.

За даними Держказначейства за 8 місяців 2010 року Держмитслужба забезпечила 47 мільярдів гривень надходжень до Держбюджету, що склало більше 35від загального обсягу.

(Слайд 4) Основними завданнями митних органів є:

 • Захист економічних інтересів України;
 • Контроль за додержання законодавства з питань митної справи;
 • Здійснення митного контролю та оформлення;
 • Боротьба з контрабандою та порушенням митних правил;

та інші.

(Слайд 5) Пріоритетними напрямами діяльності Держмитслужби на поточному етапі розвитку наведені на слайді.

Свій шлях в лавах митної служби, я розпочав з навчання в Академії митної служби України, яку закінчив із відзнакою в 2003 році за фахом «Інформаційні управляючі системи та технології». Волею долі крім якісної освіти, Академія дала мені щастя зустріти кохану дружину з якою ми разом працюємо в Луганській митниці.

(Слайд 6) Зона діяльності митниці співпадає із Луганською областю і покриває 722 км російсько-українського кордону. Чисельність митниці складає 635 працівників.

Особливістю, яка робить Луганську митницю одним з лідерів в митній службі України, є розробка та запровадження в митну справу новітніх інформаційних технологій. Це стало можливим завдяки високій кваліфікації співробітників відділу інформаційної роботи та митної статистики.

(Слайд 7) Головними напрямками роботи відділу є:

 • збір та обробка митної статистики,
 • участь у митному оформленні з метою статистичного контролю,
 • підтримка та розробка програмного забезпечення,
 • ремонт та обслуговування комп’ютерної мережі та обчислювальної техніки,
 • захист інформації.
 • Розробка та супроводження програмного забезпечення;
 • Адміністрування комп’ютерної мережі митниці;
 • Розробка аналітичних форм та автоматизація статистичної звітності;
 • Підготовка відповідей на пошукові запити силових структур та сторонніх організацій;
 • Участь в митному оформленні в якості експерта;

Саме відділу інформаційної роботи та митної статистики я присвятив 7 років роботи в митних органах. З серпня 2003 року займаю посаду головного інспектора сектору інформаційно-програмного забезпечення, обслуговування засобів обчислювальної техніки та комп’ютерних мереж.

(Слайд 8) Моїми основними посадовими обов’язками є:

та інші.

На перший погляд може здатися, що мій підрозділ є другорядним і лише забезпечує роботу підрозділів митного оформлення. Але в Луганській митниці це не так. Відділ інформаційної роби є мозком митниці. В умовах активного використання програмно-інформаційних засобів в повсякденній роботі митника, інспектор мого відділу стає справжнім експертом та швидкою допомогою для оперативного співробітника.

Зважаючи на достатній рівень знань, з перших днів на посаді мене було залучено до розробки перспективних напрямів роботи митниці. З 2003 року за власною пропозицією розпочав проектування та реалізацією автоматизованої системи аналізу та управління ризиками при митному оформленні. В процесі реалізації системи було проведено значну дослідницьку роботу, вивчено іноземний досвід, розроблено оригінальну високоефективну кібернетичну модель із використанням новітніх інформаційних технологій.

(Слайд 9) Впроваджений у 2004 році програмно-інформаційний комплекс «Критеріальні оцінки оформлення вантажної митної декларації» не мав на той час аналогів у митній системі. Завдяки даній розробці вдалося значно підвищити якість митного оформлення та поінформованість інспекторів митниці про можливі порушення митного законодавства. Висока функціональність системи дозволила вивести на новий рівень аналітичну роботу в митниці.

(Слайд 10) Починаючи з 2006 року займався розробкою програмно-інформаційного комплексу «Автоматизована система аналізу та управління ризиками» на базі Web-серверу Луганської митниці, призначенням якого є покращення інформаційної підтримки пунктів пропуску на митному кордоні України.

Чисельні випадки виявлення митних правопорушень за результатами застосування програмно-інформаційних комплексів «Критеріальні оцінки» та «Автоматизована система аналізу та управління ризиками» дозволяють говорити про значний особистий вклад у справу захисту економічних інтересів держави.

(Слайд 11) З метою покращення поінформованості громадян та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності в галузі митної справи, підняття іміджу Луганської митниці в 2004 році мною за власним проектом розгорнуто офіційний сайт митниці в мережі Інтернет, а в 2007 році розроблено набір програмного забезпечення «Прозора митниця», до якого увійшли модулі «Монітор митного оформлення» та «Електронний інформаційний стенд».

З кінця 2009 року приймаю безпосередню участь у запровадженні електронного декларування в зоні діяльності Луганської митниці.

В своїй роботі активно використовую знання англійської мови. Зокрема залучаюсь до митного оформлення у якості перекладача.

(Слайд 12) В роботі будь-якого державного службовця важливим є досконале знання профільного законодавства. Кілька з основних нормативно-правових документів, які я використовую в роботі наведені на слайді.

Шлях справжнього професіонала лежить через безперервне навчання. З метою розширення кругозору та отримання системних знань у галузі митної справи в 2008 році із відзнакою закінчив магістратуру Українського Державного Університету фінансів та міжнародної торгівлі за фахом «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

(Слайд 13) Головними мотиваційними чинниками у роботі для мене є:

 • можливість професійного росту, завдяки цікавим та складним завданням, обміну досвідом із досвідченими колегами;
 • добрі умови праці;
 • наявність соціальних гарантій та дотримання законодавства про працю.

Нажаль неможна залишити в стороні проблеми, які заважають якісно виконувати свої посадові обов’язки, зокрема:

 • низький рівень заробітної платні;
 • інертність кадрової політики та недієвість кадрового резерву, що ускладнює просування по службі.

Серед пропозицій щодо удосконалення роботи Луганської митниці та відділу інформаційної роботи хочу відмітити:

 • необхідність зміни кадрової політики в напрямку просування на керівні посади перспективних молодих співробітників;
 • подальше активне застосування інформаційних технологій;
 • підвищення якості аналітичної роботи за різними напрямками.

Наприкінці доповіді, хочу повернутися до тези, яку я згадав на початку. Митник – це обличчя держави. Саме цього принципу я намагаюся дотримуватися як в професійній діяльності так і повсякденному житті. Це дозволяє мені гордо нести звання українського митника. 

 

Дякую за увагу! Прошу ваші запитання!

Embedded Scribd iPaper - Requires Javascript and Flash Player
3-
²
«
2010
 
;
;
  
; ; ; ;
.11
11.07.02
92- V
4

;
 
; ;
;

28.10.08 1205
.
5
. 722 . 635, 12, 2, 9, 1, : 9, 3. 1970, 38, 4, 40.
6
 
;
;
 
;
;

.
7
·

;
 
;
;

;
 
, ; .
8
   
i 28.06.1996 254 /96; 11.07.2002 06.09.2005 2805-IV; i 16.12.1993 3723-XII ; i 05.10.1995 356/95; 30.06.1998 380 « ».
12
92- V;

,
:  :  , ;
,
, ; . ; , .
: ; ; .
13
! !
This document is © 2011 by Леонід Марушевський - all rights reserved.
0
Ваш голос: Ні


Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.