Skip to Content

Всеукраїнський конкурс

Звернення першого переможця щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»

Олена Шапран - Переможниця конкурсу "Кращий державний службовець" 2008ДОРОГИЙ МІЙ НАСТУПНИКУ!

Якщо Ти читаєш цей матеріал - значить, Ти не просто вирішив узяти участь у конкурсі! Це значить, що Ти хочеш підготуватися, Ти шукаєш відповідь на запитання «Як це зробити краще», а значить – Ти вже кращий, значить — Ти вже переміг! Ти переміг загальну тенденцію запитань «А навіщо це?», «Та кому це потрібно?», «Чого це я буду «напружуватися?» Ти переміг байдужість, «залипання» у телевізорі, сонне жевріння і звинувачення когось у тому, що все навкруги не таке, як би нам хотілось. Ти переміг думку лінивих про те, що «все наперед вирішено, журі вже і без нас наперед знає, хто переможе». Лінивому так зручно виправдати власну бездіяльність такими ярликами! Тобі ж соромно вийти перед журі бодай трохи гіршим, ніж Ти можеш, коли постараєшся! Тож знай: Ти - ПЕРЕМОЖЕЦЬ! Ти мислиш і дієш як переможець! І якщо раптом під час конкурсу, на доріжку якого Ти вступив, виявиться, що поряд з Тобою буде хтось кращий – чудово! Дивись на нього, аналізуй, у чому його сильні сторони, учись, застосовуй і перемагай! Знайти гідний зразок для наслідування – це велике щастя і здобуток! Тож, дякуючи і своїм учителям, дозволю собі поділитися порадами щодо підготовки до конкурсу. Хоча, зрештою, навіщо! Ти і сам усе знаєш, просто пригадай те, що засмітилося серед щоденних турбот, і сам дай відповіді на запитання:

Наказ ГУДС від 13.04.11 № 100 "Про затвердження персонального складу організаційних комітетів з проведення ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в регіонах України"

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

 

Тести та практичні завдання на знання ПК

Тести та практичні завдання з володіння учасниками І туру

Ситуаційні завдання із складання ділових документів

Ситуаційні завдання щодо складання ділових документів

Тести на знання Конституції України, законів України про державну службу

Тестові завдання в частині знання Конституції України,

Завдання для тестування рівня знань з питань інформаційного забезпечення в державному управлінні

1. Інформаційні технології – це:

1)     процеси, що застосуються в системах управління базами даних;

2)      технології та засоби, що забезпечують та підтримують інформаційні процеси;

3)     процеси збирання інформації

 

2. Для створення графічної інформації не пристосовані

1)     система MS PowerPoint ХР;

Запитання і завдання для самоконтролю засвоєння програми підвищення кваліфікації у зв’язку з підготовкою до 1 туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»

Комплексна програма підвищення кваліфікації державних службовців ІІ-VІІ категорій посад в рамках проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець"

ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ КЕРІВНИХ КАДРІВ

Затверджено

Вченою радою Інституту підвищення

кваліфікації керівних кадрів

Національної академії державного

управління при Президентові України

(протокол № ___від «___ » березня

2010 року)

Погоджено

Заступник Начальника Головного

Відбулося організаційне засідання Оргкомітету щодо проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець"

Під головуванням заступника Начальника Головдержслужби, заступника голови Оргкомітету з проведення ІІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» Олени Тертишної відбулося організаційне засідання  Оргкомітету щодо проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

На засідання  обговорено питання:

про плани проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у 2011 році у центральних та місцевих органах виконавчої влади (з урахуванням Указу Президента України від 09.12.2010 № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»);

про створення при Оргкомітеті з проведення ІІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» Ради переможців та лауреатів Конкурсу, а також про функціонування веб-сайту «Спільнота кращих державних службовців» (kds.org.ua).

Щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець»

Мотренко Тимофій

Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» (надалі – Конкурс) проводиться щороку з лютого по жовтень починаючи з 2008 року, який організовує Головне управління державної служби України, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»».

Початково Конкурс розглядався в сенсі як форма самоосвіти. Оскільки, як висловив Тимофій Мотренко: «Немає кращої форми самоосвіти, ніж внутрішній стимул», маючи на увазі не грошовий вимір, а амбіцію.

Наскільки такий Конкурс важливий для самих представників державної служби відзначив його ідейний засновник – в.о. начальника Управління державної служби Головдержслужби України в м.Києві Григорій Романюк, який висловив наступне: «Четвертий рік поспіль ми робимо це свято для держпрацівників, і це стало вже доброю традицією, конкурс піднімає престиж держслужби, заохочує та стимулює працівників у цій сфері до виконання своїх службових обов’язків на високому професійному рівні. І результати вже є – це проявлена активність, заінтересованність працівників».

Інформація щодо проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у 2010 році

Щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» проводиться на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» (далі – Конкурс) з метою реалізації інноваційного напряму системи підвищення кваліфікації персоналу органів державної влади шляхом пошуку та підтримки кращих державних службовців України, поширення досвіду їх діяльності, виховання на їх прикладі молодих спеціалістів, залучення молоді до державної служби, покращення якості надання управлінських послуг громадянам, формування позитивної громадської думки щодо професійної діяльності державних службовців.

Лист ГУДС від 26.08.2010 р. N 6941/12-10 "Роз'яснення щодо документального оформлення участі в конкурсі"

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.08.2010 р. N 6941/12-10

Головним управлінням державної служби України в межах повноважень розглянуто лист журналу "КАДРОВИК". Трудове право і управління персоналом" щодо надання роз'яснення стосовно окремих питань проходження державної служби.

Невипадкова людина на державній службі - Петро Васильович Макаренко

Макаренко Петро Васильович, переможець щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець"ПЕТРО ВАСИЛЬОВИЧ

МАКАРЕНКО

розпочинав свою трудову діяльність трактористом у колгоспі та слюсарем на цукровому заводі в рідному селі, що на Київщині. Нині, маючи дві вищі освіти, обіймає посаду начальника відділу організаційно-аналітичного забезпечення роботи голови райдержадміністрації та взаємодії із засобами масової інформації Солом’янської райдержадміністрації міста Києва.

За результатами Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» 2009 року його визнано переможцем у номінації «Кращий керівник».

 

– Шановний Петре Васильовичу, чому Ви вирішили взяти участь у конкурсі?

– Не буду лукавити, адже все відбувалося досить прозаїчно. Оргкомітет першого туру відбирав претендентів на участь за пропозиціями заступників голів райдержадміністрацій. Саме так: участь у конкурсі треба заслужити своєю професійною діяльністю. Не ти вирішуєш, а тебе рекомендують. На мою думку, абсолютно правильний підхід. Мені також зробили пропозицію. Мабуть, кожна людина в такий момент зважує всі «за» й «проти», бо за цим стоїть відповідальність представляти насамперед не себе, а колектив, у якому працюєш. Однак я вважаю, що пропозицію, яку зробило мені керівництво, за роки роботи на посаді начальника відділу в Солом’янській райдержадміністрації я заслужив, тому морально був до неї готовий. Отже, рішення було прийняте майже без вагань. У першому турі з-поміж усіх колег-конкурсантів я виборов право представляти район на міському конкурсі. А далі – ще два тури й ще дві перемоги.

Про підсумки проведення Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» 2009 року

Хоча Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» проводиться лише другий рік поспіль, уже можна констатувати, що саме завдяки йому в органах виконавчої влади створено систему самоосвіти, яка впроваджує нову форму підвищення кваліфікації державних службовців шляхом пошуку й підтримки найкращих державних службовців України, поширення досвіду їхньої діяльності, виховання на їхньому прикладі молодих спеціалістів, підвищення ролі та популяризація професії державних службовців, формування позитивної думки громадян щодо її іміджу, покращення якості надання послуг громадянам.

Постанова Кабінета Міністрів України від 29.07.09 №789 "Про затвердження Порядку прийому на навчання за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів за спеціальністю "Державна служба" галузі знань "Державне управління" та працевлаштування ..."

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 29 липня 2009 р. N 789

Київ

Про затвердження Порядку прийому на навчання за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів за спеціальністю "Державна служба" галузі знань "Державне управління" та працевлаштування випускників

Кабінет Міністрів України постановляє:

«За покликом долі» (інтерв’ю з переможницею першого Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у номінації «Кращий спеціаліст» Оксаною Бут)

Бут Олена, переможець Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" 2008 рокуГоловний спеціаліст відділу організаційної роботи апарату Гуляйпільської районної державної адміністрації ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА БУТ – переможець щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» 2008 року в номінації «Кращий спеціаліст».

 

– Оксано Олександрівно, чому Ви вирішили взяти участь у конкурсі?

– Усе це сталося спонтанно. Керівник апарату розповів усім співробітникам, що проводиться конкурс «Кращий державний службовець» і є можливість взяти участь. Зазвичай на різні конкурси відправляють молодих спеціалістів. Моя колега, яка зараз на пенсії, взяла з мене слово, що я візьму участь у конкурсі. Я пообіцяла. Адже я людина, яка, давши слово, не може його порушити.

Коли я перемогла в районному конкурсі, вона сказала: «Дивись, привези мені перше місце і з обласного туру». Я навіть не сподівалася, що саме так і вийде.

 У третьому турі необхідно було підготувати творчу роботу. Я саме була у відпустці, мала виїжджати з дитиною до санаторію. Залишалась лише доба для написання... Я вчасно здала роботу, але після того, перебуваючи в санаторії, усе це ще продумувала, аналізувала й пізніше до вже написаного ще чимало доповнила. Уже на захисті мені було легко: я говорила про матеріал, який добре осмислила, і тема стала мені досить близькою.

– Ви стали переможницею престижного конкурсу, довівши, що гідні звання кращого державного службовця. Розкажіть, як розпочинався Ваш шлях на державній службі. 

– Так вийшло, що після закінчення філологічного факультету Ніжинського державного педагогічного університету (родом я з Ніжина Чернігівської області), отримавши спеціальність учителя української мови, літератури та зарубіжної літератури, я одразу почала працювати на державній службі – чесно, за конкурсом: у жовтні 1999 року стала співробітницею Українського державного центру соціальних служб для молоді в місті Києві.

Кращі державні службовці - Шапран Олена Юріївна

Шапран Олена Юріївна, Переможець щорічного Всеукраїнського конкурсу "кращий державний службовець", 2008 рік«Я ЗГОДНА З ВИСЛОВОМ: ЗАЙМАЙСЯ УЛЮБЛЕНОЮ СПРАВОЮ І ТОДІ НЕ ПРАЦЮВАТИМЕШ ЖОДНОГО ДНЯ У СВОЄМУ ЖИТТІ»

ОЛЕНА ЮРІЇВНА ШАПРАН цього року виборола перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Кращий державний службовець». Вона очолює один з осередків людяності й добра – Деснянський районний у місті Києві центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, основна мета якого – зберегти віру людини в те, що все змінюється на краще.

– Олено Юріївно, коли і як розпочався Ваш трудовий шлях?

– Після трагедії на Чорнобильській АЕС з постраждалих районів виїхало багато педагогів. Нам, студентам третього курсуДубнівського педагогічного училища Рівненської області, запропонували поїхати туди працювати. Я в перших рядах пішла до обласного управління освіти й, отримавши направлення і спакувавши валізу, поїхала в село Великі Телковичі, яке й зараз з теплом згадую. Батькам зателефонувала, коли вже була на Поліссі.

Мені дали третій клас. У дітей, які провчилися лише 2 роки, я вже була восьмою вчителькою. Деякі з них не вміли писати, а просто малювали хвильки. Коли мене викликала директор школи і сказала, що не можна ставити двійки, потрібно розуміти їх становище, я пообіцяла, що двійок не буде, тому що я дітей навчу. Вже до Нового року мої колишні двієчники отримували гарні оцінки.

– Що вплинуло на вибір педагогічної професії?

– Я довго не могла визначитися. У школі була відмінницею, тому мріяла лише про популярні на той час професії. У нас на Рівненщині були медичне, педагогічне й культурно-просвітницьке училища, а також відповідні фахові інститути. Закінчивши вісім класів, я обрала педагогічне училище. Напевно, зіграла роль любов до моєї першої вчительки.

Вищу освіту здобувала з 1992 до 1998 року в Київському державному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова. А нещодавно отримала диплом Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «державне управління».

RSS-матеріал


Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.